Kodėl reikia naudoti naftos skirtuvus?

naftos skirtuvus naudoti automobiliu aikstelese

Naftos dalelių patekimas į vandenį

Kai naftos nuotekos patenka į gruntinius ar paviršinius vandenis, jos patenka į ežerus, upes, jūras ar vandenynus. Naftos dalelės gali pakenkti vandens ekosistemai, neleisdamos deguoniui gerai susimaišyti su vandeniu.

Naftos dalelių patekimas į dirvą

Naftos dalelės patekusios į dirvožemį sumažina aeraciją ir vandens įsiskverbimo galimybes. Tai neleidžia augalams ir kitiems dirvožemyje esantiems organizmams gauti vandens ir oro, reikalingų išgyventi. Naftos produktai gali likti dirvožemyje daugelį metų, o tai gali riboti ilgalaikį žemės ūkio našumą.

Naftos produktų patekimą į gamtą galima sumažinti naudojant naftos skirtuvus SEPKO, kurie užtikrins, kad naftos dalelės būtų išvalytos ir gamtą pasiektu švarus vanduo.

Naftos skirtuvus naudoja objektai, kuriuose būna daug automobilių ar kitų transporto priemonių. Tačiau, ar kada nors susimąstėte, kodėl reikia atskirti vandenį nuo naftos produktų?

Kelia pavojų aplinkai

Motorinių transporto priemonių eismas yra judrus, todėl kyla didžiulė rizika, kad, dėl netvarkingų transporto priemonių, gamtoje gali atsirasti naftos dalelių. Kiekvienas naftos lašelis likęs stovėjimo aikštelėse, garažuose ir t.t., lietaus metu gali patekti į ekosistemą. Naftos patekimas į vandenį ar žemę gali būti kenksmingas augalams, gyvūnams ir net žmonėms. Pavyzdžiui, naftos išsiliejimai padaro didelę žalą ekosistemai. Tačiau nereikia galvoti, kad naftos dalelės automobilių plovyklose ar automobilių aikštelėse yra mažiau žalingos.

naftos skirtuvus naudoti, siekiant apsaugoti gamta