Kuo ENEKA naftos skirtuvai skiriasi nuo kitų gamintojų?

Dažnai klientai klausia: o kuo gi SEPKO naftos skirtuvai skiriasi nuo kitų gamintojų?
Atsakome: vienas iš pagrindinių Sepko funkcinių pranašumų yra išskirtinė koalescencinė medžiaga.

Kas gi yra ta koalescencinė medžiaga?

Skirtingos koalescencinės medžiagos yra naudojamos beveik visų gamintojų naftos skirtuvuose. Ši medžiaga tarnauja smulkių naftos produktų dalelių sustambinimui ir atskyrimui. Deja, siekdami sumažinti savo gaminių kainas, kai kurie gamintojai naudoja pigias koalescencines medžiagas. Pagrindinis šių medžiagų trūkumas yra greitas užsikimšimas kietais teršalais, neišvengiamai atitekančiais su paviršinėmis nuotekomis. Tokio tipo naftos skirtuvo tipinis pavyzdys ir užsikimšusi koalescencinė medžiaga pavaizduoti 1 paveikslėlyje.

Naftos skirtuvai - koalescencinė medžiaga
1 pav. ekonominio tipo naftos skirtuvas ir užsikimšusi koalescencinė medžiaga

Užsikimšę naftos skirtuvai. O kas gi tuomet?

Beda ta, kad kietais teršalais užkimšta koalescencinė medžiaga neatlieka savo pagrindinės funkcijos – naftos atskyrimo. Laiku nepastebėjus užsikimšimo iš neveikiančio naftos skirtuvo gali ištekėti neatskirti naftos teršalai, kurie gali užteršti vandens telkinius.
Net ir pastebėjus užsikimšimą, tokio naftos skirtuvo vartotojui nelieka kitos išeities kaip kviesti aptarnaujančią tarnybą. Ši privalo ištuštinti naftos skirtuvą ir išplauti (arba pakeisti) koalescencinę medžiagą. O kas, jei kai šis aptarnavimas bus reikalingas kartą per mėnesį, ar dar dažniau? Čia vartotojas neišvengiamai susiduria su išaugusiomis naftos skirtuvo aptarnavimo sąnaudomis.

O kaip veikia ENEKOS naftos skirtuvai?

Kaip jau minėta, UAB ENEKA gaminamuose SEPKO naftos skirtuvuose naudojama išskirtinių savybių koalescencinė medžiaga. Ji labai efektyviai sustambina ir atskiria naftos produktus dėl didelio aktyvaus medžiagos paviršaus ploto (apie 450 m2/m3). Medžiaga yra pagaminta iš specialaus polipropileno, pasižyminčio oleofilinėmis (naftą pritraukiančiomis) savybėmis. Ši medžiaga veikia nuotekų srautui praeinant per visą medžiagos storį, t.y apie 30 cm.

Naftos skirtuvai - koalescencinė medžiaga
2 pav. Sepko naftos skirtuvų koalescencinė medžiaga

SEPKO naftos skirtuvų koalescencinė medžiaga yra atspari užsikimšimui kietais teršalais dėl jos specialios savaime išsivalančios konstrukcijos. Su nuotekomis atitekėję kieti teršalai teršalai per paketuose esančias kiaurymes šliaužia žemyn ir nukrinta į dugną. Tokiu būdu, koalescencinės medžiagos plovimas reikalingas ne dažniau nei kartą metuose. Tai užtikrina nedideles SEPKO naftos skirtuvo aptarnavimo sąnaudas, t.y. taupo mūsų klientų grynuosius! Taigi, renkantis naftos skirtuvą klientui derėtų atkreipti dėmesį ne vien į jo įsigijimo kainą, bet ir į būsimo aptarnavimo sąnaudas, kurios gali žymiai skirtis.