Išmanūs sprendimai – nuotekų valymo įrenginiai

Išmanūs gali būti ne tik mobilūs telefonai ar kompiuteriai. Išmanūs spendimai įmanomi ir vandentvarkos srityje. Šiuo metu nuotekų valymo įrenginiai privačiose valdose tampa vis aktualesniu, tuo tarpu pagrindiniais reikalavimais įrenginiams yra jų ekologiškumas bei ekonomiškumas. Vartotojams natūraliai iškyla daug klausimų: kokį nuotekų valymo įrenginį pasirinkti; kaip sutaupyti geriamo vandens ir pan.? Visoms šioms ir panašioms problemoms UAB ENEKA turi paruošusi išmaniuosius sprendimus.

Ciklinis nuotekų valymas

Buitinių nuotekų valymui naudojamos įvairios technologijos, tačiau ciklinis nuotekų valymas (angl. Sequence Batch Reactor) yra vienas pažangiausių metodų, labiausiai atitinkančių ekologiškumo bei ekonomiškumo kriterijus. Puikus tokių įrenginių pavyzdys yra AQUAmax. Kaip ir kituose biologiniuose įrenginiuose, čia nuotekos taip pat valomos mikroorganizmais, suskaidančiais ištirpusius teršalus. Tačiau tai yra vienintelis panašumas su tradicinėmis technologijomis. O skirtumų tikrai daug:

  • Tik cikliniai įrenginiai prisitaiko prie nuotekų pritekėjimo netolygumo dienos bėgyje, garantuodami aukštą nuotekų išvalymo laipsnį.
  • Nuotekos yra apdorojamos nustatytomis porcijomis, o jų perteklius kaupiamas.
  • AQUAmax dirba tyliai, kadangi juose nėra jokių dalių triukšmingų dalių, pvz. orapūtės, kurią reikėtų montuoti šildomoje patalpoje.
  • Įrenginiai sunaudoja mažai elektros energijos, nes jų komponentai įsijunginėja tik trumpais intervalais. Be to, nesant nuotekų (pvz. išvykus atostogų) AQUAmax automatiškai persijungia į ekonominį režimą.
  • Įrenginius galima naudoti tiek statant naujus namus, tiek rekonstruojant seną nuotekų sistemą.

Svarbu ir tai, kad AQUAmax paprasta pritaikyti tiek naujiems gamtosauginiams normatyvams, tiek pasikeitusiems individualiems poreikiams – tereikia pakeisti reikiamus parametrus valdymo pulte – argi tai ne išmanu?