Lietaus vandens naudojimas laistymo sezono metu

Prasisėjus laistymo sezonui daugelis privačių sklypų savininkų išties sunerimsta – laistomos vejos daug, daržo sodinukams irgi reikia drėgmės, o taip reikalingų kritulių kaip nėra, taip nėra. Esant sausrai džiaugiasi tie, kurie turi įsirengę lietaus vandens surinkimo sistemas

Lietaus vandens naudojimas

Kur naudojamas lietaus vanduo?

Pasak UAB ENEKA specialistų, ant vidutinio namo stogo patenka tiek kritulių, kiek užtektų vejos laistymui viso sezono metu. Tačiau dažniausiai visas šis vanduo be jokios naudos patenka į drenažo sistemą. Toli gražu ne visi žino, kad lietaus vandenį galima sukaupti ir panaudoti savo reikmėms, o šiuo vandeniu patenkinti iki 50 proc. visų poreikių. Lietaus vanduo puikiai tinka ne tik vejos ar daržo  laistymui, bet ir automobilio plovimui, skalbimui, tualeto bakelio papildymui bei kitoms techninėms reikmėms.

Lietaus vandens naudojimo sistema Rainys

lietaus vandens naudojimas
Lietaus vandens naudojimo sistema Rainy’s

Norint sumažinti sąskaitas už vandentiekio vandenį ir tuo pačiu turėti pakankamą vandens rezervą laistymui, reikėtų įsigyti didesnę ar mažesnę požeminę talpyklą lietaus vandens kaupimui. Lietaus vandens talpos pripildymui tereikia nuvesti vamzdį nuo lietaus, patenkančio ant pastatų stogų, latako. Ištisus metus vandens temperatūra požeminėje talpykloje  išlieka tarp 6 ir 8 °C. Tokiame šaltame vandenyje ir tamsoje nesivysto mikroorganizmai bei dumbliai, todėl yra užtikrinama stabiliai aukšta vandens kokybė. Taip pat reikalingas tinklelinis filtras, kuris išvalo atitekantį vandenį nuo lapų ir kitų nešvarumų. Vandens tiekimui geriausiai naudoti siurblį su integruotu slėgio davikliu, kuris įsijungia automatiškai kiekvieną kartą, kai atsiranda vandens poreikis.

Taigi, paprasčiau ir būti negali!

Įkvėpimas iš gamtos

UAB ENEKA