Renkatės nuotekų valymo įrenginį. Kas svarbiau – kaina ar kokybė?

nuoteku valymo irenginiai

Naudojantis interneto platybėmis, rasti kur pigiau yra labai lengva. Tačiau reikia neužmiršti, jeigu kaina yra mažesnė, tikėtina, kad naudojamos pigios medžiagos, technologijos ar parduodama nepilna įrangos komplektacija. Kai kurie gamintojai siūlo nuotekų valymo įrenginių kainą, kuri atrodo labai patraukti, tačiau tai dažniausiai būna tik iš pirmo žvilgsnio, kodėl? Galime panaudoti puikiai žinomą taisyklę „šykštus moka dukart“, ši taisyklė yra ne išimtis ir įsigyjant nuotekų valymo įrenginį.

Pigūs nuotekų valymo įrenginiai

Dažniausiai pasirinkus pigų nuotekų valymo įrenginį, tenka taikytis su jo trūkumais, kurie erzina ne kelias dienas, o ilgus metus. Svarbiausia, kad įsigytas nuotekų valymo įrenginys ne tik atliktų pagrindinę užduotį – patikimai valytų nuotekas, neterštų aplinkos ir neskleistų kvapo, bet ir naudotų kuo mažiau energijos.

Elektros sąnaudos

Pigūs nuotekų valymo įrenginiai dažniausiai verčia elektros skaitiklį suktis greičiau, nei to norėtųsi. Dažniausiai naudojamas šių nuotekų valymo įrenginių komponentas – nuolat veikianti orapūtė. Nors tai ir  nedidelis prietaisas, tačiau veikdamas 24 valandas per parą be poilsio, jis prisuka apvalią sumelę.

Aptarnavimo išlaidos

Neretai pigūs nuotekų valymo įrenginiai reikalauja nuolatinės priežiūros ir reguliavimo, kuriuos gali atlikti tik specializuotos įmonės. Šias aptarnavimo sąskaitas turi padengti ne kas kitas, o įrenginio savininkas.

Dumblo šalinimas

Kai kurie nuotekų valymo įrangos tiekėjai aiškina, kad dumblo nuotekų valymo įrenginyje beveik nesusidaro, todėl jo ir šalinti nėra reikalo. Žvelgiant į situaciją logiškai, per unitazą, plautuvę ar indaplovę patenka nuotekos kartu su tirščiais, kurie nusėda ant valymo įrenginio dugno. Jie niekur iš ten stebuklingai nedingsta, nebent yra išsiurbiami ir išvežami.

Specialistai pataria

Prieš perkant nuotekų valymo įrenginius pagalvoti apie ateitį ir nuspręsti kas geriau – ar pataupyti įsigyjant kuo pigesnę nuotekų valyklą rizikuojant tapti jos nuolatiniu „tarnu“, ar pasirinkti tokią įrangą, kuri padės išspręsti nuotekų valymo problemas ir netaps nuolatiniu įkyriu rūpesčiu.

Siūlome pasirinkti patikimą nuotekų valymo įrenginį AQUAmax, kuris pasižymi šiomis savybėmis:

  • taupo elektros sąnaudas: kai nuotekų pritekėjimo srauto nėra, AQUAmax automatiškai persijungia į ekonominį režimą,
  • atostogauja kartu su jumis, t.y. minimaliomis sąnaudomis palaiko įrenginio funkcionalumą iki atsiras pritekėjimas,
  • veikia be jokio triukšmo, nes nenaudoja jokios orapūtės,
  • aptarnaujamas labai paprastai, nes lengvai iškeliamas iš talpyklos.