Kaip veikia lietaus vandens naudojimo sistema Rainy‘s?

Kai šulinys yra sausas, mes žinome vandens vertę – Benjaminas Franklinas

Lietaus vandens surinkimas – tai labai efektyvus būdas išnaudoti kritulių vandenį ir juo pakeisti iki 50% geriamo vandens. Sukauptas lietaus vanduo gali būti naudojamas ne tik vejos ar daržo laistymui, bet ir namų vartotojams, pvz. skalbyklei ar klozeto bakelio užpildymui.

Tačiau kyla klausimas, kaip veikia lietaus vandens naudojimo sistema ?

lietaus vandens naudojimas
Lietaus vandens naudojimo sistema
  • Lietaus vanduo yra kaupiamas nuo pastato stogo, nuo kurio vanduo nuvedamas per latakus lietvamzdžius.
  • Prieš patekdamas į požeminę talpyklą SNIGO vanduo praeina per tinklelinį filtrą ir nuraminimo indą. Filtras atskiria teršalus, atitekančiu kartu su lietaus vandeniu.
  • Talpykloje taip pat yra sumontuotas panardinamas siurblys, kuris įsijungia automatiškai kai atsiranda vandens poreikis, t.y. įsijungus laistymo sistemai, skalbyklei ar pildant klozeto bakelį.
  • Lygio daviklis seka vandens kiekį talpykloje. Nesant pakankamai lietaus vandens, valdiklis atidaro elektrinę sklendę ir papildo sistemą iš vandentiekio.
  • Vandens perteklius per sifoną išleidžiamas į drenažą. Sifonas taip pat neleidžia patekti blogiems kvapams iš tolimesnio vamzdyno. Per sifoną taip pat pasišalina vandens paviršiuje besikaupiantys lengvi nešvarumai (pvz. žiedadulkės).