Beveik kasdien galime išgirsti, kad reikia mažinti polietileninių maišelių ar vienkartinių indų naudojimą ir šioje vietoje puikiai suprantame kam ir kodėl to reikia. Jau puikiai esame supažindinti su padangų utilizavimo problemomis.
Bet, beveik galiu garantuoti, kad mažai kas pagalvojome iš ko pagamintą valymo įrenginį perkame. O pagalvoti tikrai vertėtų!

Rinkoje dažniausiai sutinkamos talpyklos, pagamintos iš polietileno arba iš stikloplasčio. Nors abiejų žaliavų tvirtumo ir sandarumo parametrai yra panašūs, aplinkosauginiu ir kai kuriais kitais aspektais šios medžiagos toli gražu nėra lygiavertės.

Polietilenas – perdirbama žaliava. Polietileno talpyklos, kurios atitarnauja nustatytą laiką, ar dėl kokių nors kitų priežasčių nėra naudojamos toliau, gali būti perdirbamos, jas sumalant į granules. Šios polietileno granulės yra pakartotinai panaudojamos naujų produktų gamybai.

Tuo tarpu stikloplastis yra kompozicinė, t.y. iš kelių žaliavų sudaryta medžiaga, todėl ji negali būti perdirbama. Taigi, naudojant stiklopasčio talpyklas, kurios valo skystus teršalus (nuotekas), yra sukuriami nauji teršalai.

Būkime atsakingi rinkdamiesi!