Dar 1999 metais Vokietijoje buvo pradėti diegti maži buitinių nuotekų valymo įrenginiai, paremti ciklinio veikimo technologija. Per trumpą laiką šiuo principu veikiančios valyklos užėmė didelę dalį rinkos. Sėkmę galima paaiškinti tuo, kad buvo išrastas metodas, iš esmės pakeitęs supratimą apie buitinių nuotekų valymą nedideliuose objektuose.

Idėja cikliniu metodu valyti nuotekas teoriškai buvo žinoma bene prieš ištisą šimtmetį, tačiau praktiškai ją pritaikyti nebuvo lengva. Tik ištobulėjus kompiuterių teikiamoms proceso valdymo galimybėms įvyko šis kokybinis šuolis.

Pradėjęs kurti pirmuosius įrenginius savo namo rūsyje, tėvas ir sūnus Baumanai per trumpą laiką ne tik ištobulino savo AQUAMAX nuotekų valyklą, bet ir sukūrė solidžią gamybos, pardavimo ir aptarnavimo struktūrą.

Kur slypi naujos ciklinės veikimo technologijos sėkmės paslaptis?

Į šį klausimą galima atsakyti pateikus svarbiausius ciklinio nuotekų valymo sistemos privalumus:

Įrenginys pritaikytas netolygiam nuotekų srautui. Valymo procesas vyksta valdikliui jį visiškai kontroliuojant. Nuotekų porcija valoma tiek laiko, kiek reikia nustatytam išvalymo laipsniui pasiekti. Tuo tarpu atitekančių nuotekų srautas kaupiamas pirmoje talpyklos kameroje ir laukia savo eilės.
 
Aquamax siurblys ir maišyklė įsijungia tik trumpam laikui, todėl elektros energijos sunaudojama daug mažiau, nei nuolat veikiant orapūtei, naudojamai įprastuose įrenginiuose. Tuo būdu Aquamax užtikrina mažiausias nuotekų valymo įrenginio eksploatacijos išlaidas.
 
Ekonominis režimas. Šeimai išvykus ilgesniam laikui, nuotekų srautas nutrūksta. Tai sukelia rimtų problemų daugumai nuotekų valyklų, nes be nuotekų žūsta bakterijos, skaidančios teršalus. Tuo tarpu Aquamax dėl ekonominio režimo užtikrina patikimą išvalymą iki 6 savaičių, nesant nuotekų pritekėjimo.
 
Technologinė Aquamax įranga – montuojama vandens paviršiuje, todėl ją aptarnauti yra paprasta atidarius talpyklos liuką. Čia nėra reikalo lipti į nemaloniai kvepiančią talpyklą. Ši aplinkybė ypač svarbi ir darbų saugos požiūriu nes dažnai girdime apie nuo metano dujų žūstančius žmones nuotekų šulinių valymo metu.
 
Įrenginį valdo skaitmeninis valdiklis, kuris keičiantis nuotekų švarumo reikalavimams tereiks papildyti programinę įrangą ir jokie normatyvų griežtinimai jums nekels rūpesčių.
 
Aquamax yra tiekiamas tvirtoje polietileno talpykloje, atsparioje grunto apkrovoms.
 
Talpyklos šachtos aukštis yra reguliuojamas, pritaikant jos liuką prie esamo grunto lygio. Taigi, čia nėra virš grunto jokių kyšančių šachtų, sudarančių nepatogumus pjaunant veją ir pan.
 
Standartinis talpyklos liukas yra skirtas 3,5 t apkrovai, t.y. ant jo drąsiai gali užvažiuoti lengvasis automobilis.
 

Taigi, AQUAmax nuotekų valymo įrenginių paslaptis slypi jo galimybėje pasiekti patikimus nuotekų išvalymo rezultatus mažiausiomis sąnaudomis. Taigi, prieš įsigydami nuotekų valymo įrenginį būtina pasidomėkite ne tik jo įsigijimo kaina, bet ir būsimomis eksploatacijos sąnaudomis. Taip pasirinksite tikrai optimaliausią sprendimą.