NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIAI AQUAMAX. Aptarnaujantys nuo 4 iki 50 gyventojų.

Nuotekų valymo įrenginiai AQUAmax – tai patikimi ir šiuolaikiški biologiniai ciklinio veikimo įrenginiai privatiems namams, maitinimo ir apgyvendinimo įstaigoms, namų kvartalams ir nedidelėms gyvenvietėms.

  • Tylus darbas. Nėra orapūtės ir kitų greitai dylančių bei triukšmingų dalių, montuojamų patalpose;
  • Gedimų prevencija. Įrenginio valdymo pultas iš karto praneša apie veikimo trikdžius. Laiku ėmusis priemonių, nuotekų valymo įrenginiai nepradės skleisti blogo kvapo. Apie įrenginio veikimo trikdžius praneša valdymo pultas, o ne sklindantis blogas kvapas;
  • Efektyvus išvalymas. Ciklinis veikimas garantuoja patikimą nuotekų išvalymą nepriklausomai nuo pritekėjimo netolygumo.  Nuotekos yra apdorojamos porcijomis, o jų perteklius kaupiamas (pvz. atvykus svečiams);
  • Ekonomiškumas. Minimalios elektros energijos sąnaudos, kadangi nuotekų valymo įrenginiai įsijunginėja tik trumpam laikui. Nesant nuotekų įsijungia ekonominis režimas;
  • Paprastas aptarnavimas. Visi agregatai yra vandens paviršiuje, todėl lengvai iškeliami iš talpos, nelipant į ją.

Aprašymas

DUK

VALYMO ĮRENGINIŲ TALPYKLOS

Kodėl naudojama teleskopinė šachta?
Visos mūsų talpyklos yra su teleskopine aptarnavimo šachta. Kokius ji turi privalumus? Teleskopinė šachta leidžia nustatyti valymo įrenginio liuką lygiai su grunto paviršiumi, kad jis netaptų kliūtimi pjaunant veją ar klojant trinkeles. Beje, jei norėsite pakeisti grunto lygį, jums dažniausiai nereikės naujos šachtos, nes esama gali būti reguliuojama 20 cm intervale.
Apie tvarumą
Mūsų gamybos žaliava – polietilenas – gali būti lengvai perdirbama ir  panaudojama pakartotinai, išvengiant žalos aplinkai. Taigi, pasibaigus valymo įrenginių tarnavimo laikui perdirbta žaliava galės būti panaudota kitų gaminių liejimui. Tuo tarpu dažnas konkuruojantis valymo įrenginys yra pagamintas iš stikloplasčio, t.y. kompozicinės medžiagos, kurios perdirbimas yra labai sudėtingas ir brangus.
Apie gamybos metodą
Mūsų valymo įrenginių talpyklos yra gaminamos automatiniu rotacinio liejimo būdu. Talpyklos liejamos vieno gamybos ciklo metu, dėl to jos yra vientiso be jokių suvirinimo siūlių. Gamybos procesas leidžia išvengti suvirinimo ar kitų gamybos klaidų dėl žmogiškojo faktoriaus, ir tuo pačiu galimo talpyklos nesandarumo.
Apie talpyklas tvirtumą
Skirtingų gamintojų, nuotekų valymo įrenginiai skiriasi ne tik dizainu, bet tvirtumu. Dažnu atveju, pirkėjai susižavi pigiausiais gaminiais. Deja, dažniausiai tokių valymo įrenginių talpyklų sienelės yra tokios plonos, kad jos gali skilti veikiant didelėms grunto ar gruntinio vandens apkrovoms. Būna atvejų, kada plonam korpusui reikia apibetonavimo darbų, apie kuriuos perkant valymo įrenginį niekas neįspėjo. Pridėjus betonavimo darbus pasirinktas „pigus“ valymo įrenginys gali tapti brangesniu už gerą, kokybišką įrenginį. Dažniausiai rinkoje siūlomi valymo įrenginiai iš polietileno arba iš stikloplasčio. Mūsų talpyklos iš polietileno yra tvirtos, bet elastingos, dėl to jos atlaiko dideles grunto ir gruntinio vandens apkrovas. Tuo tarpu stikloplastis yra tvirta, bet trapi medžiaga, dėl to talpykla gali ir suskilti, net ir nežymiai viršijus leistinas apkrovas.

APIE VEIKIMO PRINCIPĄ

Kuo skiriasi AQUAmax veikimo principas?
Maži nuotekų valymo įrenginiai apdoroja labai netolygų nuotekų srautą: ryte ir vakare srautas padidėja, o dieną ir naktį sumažėja. Dauguma rinkoje esančių nuotekų valymo įrenginių dirba vienu pastoviu režimu, toks įrenginys neįvertina koks nuotekų srautas atiteka. Kodėl tai svarbu? Pavyzdžiui, atvykus svečiams ir padidėjus nuotekų srautui, nuolatiniu režimu veikiantis įrenginys gali išleisti nepilnai išvalytas nuotekas. Ištekėję teršalai gali užkimšti infiltracijos sistemą, o Jūs pats galite tapti aplinkosaugos pareigūnų taikiniu, kas gresia baudomis. Mes savo klientams siūlome nuotekų valymo įrenginius, paremtus ciklinio veikimo (SBR) technologija. Šiuo principu veikiantys įrenginiai didesnio pritekėjimo atveju nuotekas kaupia ir po to jas pilnai išvalo apdorodami porcijomis.
Kokia yra vandens išvalymo kokybė?
Visi rinkoje esantys valymo įrenginiai turi būti išbandyti pagal Europos standarto EN12466 reikalavimus, ir pasiekti LR Nuotekų tvarkymo reglamente nurodytas užterštumo normas. Tik nuolatinio veikimo įrenginiuose, esant didesniam srautui pvz.: atvykus svečiams, kažkuriuo momentu į aplinką gali ištekėti nevalytos nuotekos. Mūsų ciklinio veikimo technologija atpažįsta didesnį pritekėjimo srautą, nuotekas "sandėliuoja" iki po to jas išvalo. Tokiu būdu, nuotekų išvalymo kokybė išlieka net ir svyruojant jų srautui.
Kodėl Jūsų įrenginiuose nėra bioįkrovos?
AQUAmax užtikrina išvalymo kokybę, nenaudojant jokios bioįkrovos. Bioįkrova dažniausiai reikalinga konkuruojančiuose pastovaus režimo valymo įrenginiuose. Dėl bioįkrovos valymo įrenginių aptarnavimas sudėtingėja, pvz. netikėtai sutrikus nuotekų valymo procesui, ji užsikemša. Taip atsitikus, bioįkrovą tenka iškelti iš talpyklos ir ją išplauti. Kaip taisyklė, tai labai nešvarus ir pavojingas darbas dėl požeminėje talpykloje susidarančių nuodingų dujų. Tuo tarpu valdomas AQUAmax nuotekų valymo procesas leidžia efektyviai nusodinti aktyvų dumblą nuraminimo fazėje, prieš išleidžiant nuotekų porciją. Todėl jokia bioįkrova nereikalinga.
Kaip paimami nuotekų mėginiai?
Valymo įrenginių veikimo kontrolei atliekami išvalyto vandens laboratoriniai tyrimai. Įprastiniu atveju, mėginių paėmimui montuojama nedidelis šulinėlis, esantis už valymo įrenginio. Tuo tarpu AQUAmax įrenginyje mėginių indas yra toje pačioje talpykloje ir yra patogiai pasiekiamas per talpyklos liuką. 
Ar įrenginiui kenkia buitinės chemijos naudojimas?
Tokie ploviklių ir cheminių medžiagų kiekiai, kurie įprastai sutinkami ir naudojami buityje, nedaro jokios žalos aktyviajam dumblui ir valymo įrenginio efektyvumui.
Ką reiškia “veikia ekonominiu režimu”?
Praktiškai visi gamintojai savo reklamose naudoja teiginius 'mažos elektros sąnaudos', 'ekonomiškas'. Skirtumas yra toks, kad dažniausiai valymo įrenginiai veikia pastoviu režimu ir nevertina kintančio nuotekų pritekėjimo. Netgi jums išvykus ilgesniam laikui, nuotekų nesusidaro, bet valymo įrenginys vis tiek jis visą laiką veikia vienodu režimu, visą laiką naudodamas elektros energiją. Tuo tarpu AQUAmax atostogauja kartu su jumis. Jei nėra nuotekų pritekėjimo, įrenginys automatiškai persijungia į ekonominį (atostogų) režimą, kuris tik minimaliomis sąnaudomis palaiko įrenginio funkcionalumą iki atsiras pritekėjimas. 

Nuotekų valymo įrenginiai AQUAmax montuojami į SNIGO polietileno modulines talpyklas

AQUAmax montuojami į SNIGO polietileno modulines talpyklas

  • Garantuotas tvirtumas. Automatinis talpyklų formavimo metodas leidžia išvengti gamybos broko dėl žmogiškojo faktoriaus, o taip pat užtikrina pastovius gaminių gabaritus. SNIGO išlaiko dideles grunto bei gruntinio vandens apkrovas be jokių pastebimų deformacijų.
  • Nuotekų valymo įrenginiai ir jų dizainas, įkvėptas gamtos. Snaigės forma, atsispindinti talpyklos konstrukcijoje, pasižymi ne tik ypatingu grakštumu, bet ir puikiu atsparumu išorinėms apkrovoms.
  • Sandaru iki pat žemės paviršiaus. Tarpinės užtikrina patikimą sandarumą ir garantuoja, kad nei iš talpyklos į gruntą, nei iš išorės į talpyklą joks skystis neprasiskverbs.
  • Teleskopinė šachta. Teleskopinė reguliuojamo aukščio šachta užtikrina, kad dangtis netapų kliūtimi pjaunant veją ar klojant kietą dangą. Integruotos lipynės užtikrina saugų patekimą į talpyklą.
Untitled design (1)

Buitinių nuotekų valymo įrenginio veikimas

1. Nuotekų valymo įrenginiai: Pripildymas

Pradžioje nuotekos patenka į pirminio valymo kamerą (nusodintuvą), kurioje sulaikomi sėdantys teršalai. Visos atitekančios nuotekos kaupiamos nusodintuve iki aeravimo fazės pradžios.

2. Nuotekų valymo įrenginiai: Aeravimas

Per susisiekiantį vamzdį nuotekų porcija patenka į periodinio veikimo reaktorių. Reaktoriuje vyksta biologinis nuotekų valymas taip vadinamo “veikliojo dumblo” – mikroorganizmų dribsnių pagalba. Nuotekos yra nustatytais intervalais maišomos (denitrifikacija), aeruojamos ir maišomos (organinių teršalų skaidymas ir nitrifikacija). Kad periodinio veikimo reaktoriuje nesusidarytų veikliojo dumblo perteklius, nedidelis jo kiekis išsiurbiamas atgal į pirminio valymo kamerą. Nusodintuve susikaupęs dumblas utilizuojamas įrenginio aptarnavimo metu. Jeigu per artimiausias 6 valandas neatiteka naujų nuotekų, nuotekų valymo įrenginiai automatiškai pereina į energijos taupymo režimą.

3. Nuotekų valymo įrenginiai: Nusodinimas

Baigus aeraciją, reaktoriuje prasideda dviejų valandų ramybės fazė. Veiklusis dumblas nusėda ant dugno, o reaktoriaus viršuje lieka išvalytos nuotekos. Aeravimo metu dalis veikliojo dumblo prasiskverbia į švaraus vandens siurblį ir jame nusėda. Kad dumblas nepatektų į išvalytas nuotekas, nuotekų valymo įrenginiai yra aprūpinti patentuota automatine išskalavimo sistema, kuri trimis trumpais impulsais išvalo siurblį.

4. Nuotekų valymo įrenginiai: Išleidimas

Išleidimo fazėje iš įrenginio išsiurbiamas išvalytas vanduo. Po to pradedamas naujas valymo ciklas.

Nuotekų valymo įrenginiai
BASIC 1-16
Aptarnaujamų gyventojų skaičius
1-16
Vidaus įrangos komplektas
- Vienas siurblys (švaraus vandens išleidimui ir perteklinio dumblo grąžinimui);
- Aeratorius;
- AQUAswitch lygio daviklis;
- aControl valdymo pultas;
- Mėginių paėmimo indas.
Tvirtinimas talpykloje
Ant pertvarkos
Ypatumai
Paprastesnė konstrukcija
(tik 2 elektrinės dalys)
AQUAmax CLASSiC nuotekų valymo įrenginys
CLASSIC 1-16
Aptarnaujamų gyventojų skaičius
1-16
Vidaus įrangos komplektas
- Švaraus vandens išleidimo siurblys;
- Perteklinio dumblo grąžinimo siurblys;
- Aeratorius;
- AQUAswitch lygio daviklis;
- aControl valdymo pultas;
- Mėginių paėmimo indas.
Tvirtinimas talpykloje
Ant grandinių
Ypatumai
Galimybė naudoti naujose arba esamose talpyklose. Darbinio tūrio reguliavimas pagal pakabinimo aukštį.
Nuotekų valymo įrenginiai
CLASSIC 17-50
Aptarnaujamų gyventojų skaičius
17-50
Vidaus įrangos komplektas
- Švaraus vandens išleidimo siurblys;
- Perteklinio dumblo grąžinimo siurblys;
- Aeratorius;
- AQUAswitch lygio daviklis;
- aControl valdymo pultas;
- Mėginių paėmimo indas.
Tvirtinimas talpykloje
Ant grandinių
Ypatumai
Galimybė naudoti naujose arba esamose talpyklose. Darbinio tūrio reguliavimas pagal pakabinimo aukštį.

AQUAmax BASIC ir CLASSIC TECHNINIAI PARAMETRAI

Aptarnaujamų gyventojų skaičius4681216
SNIGO talpyklos tūris (litrais)320046006600900012000
Ilgis (mm)24002500350045006000
Skersmuo (mm)14001700170017001700
Svoris (kg)190240300370480
Aptarnavimo šachtos aukštis (mm)500-2500 (pasirinktinai)
Dangčio angos skersmuo (mm)600
Nuotekų valymo įrenginiai

AQUAmax talpyklos 20 – 50 gyventojų skaičiui

Aptarnaujamų gyventojų skaičius2024283236404448
Talpyklų kiekis, vnt.22223313
SNIGO talpyklų tūris (litrais)10000120001200012000120001000012000
+6600+6600+10000+12000+6600+1000044000+8700
+GB+GB+GB

Išvalytų buitinių nuotekų rodikliai

NormatyvasAQUAmax
BDS(5)30 mg/l15 mg/l
ChDS125 mg/l75 mg/l
Skendinčios medžiagos35 mg/l25 mg/l
Bendras N20 mg/l10 mg/l
Fosforas< 5 kb.m/d< 5 kb.m/d

Klientų atsiliepimai