Aprašymas
DUK
VALYMO ĮRENGINIŲ TALPYKLOS
APIE VEIKIMO PRINCIPĄ
AQUAmax montuojami į SNIGO polietileno modulines talpyklas
AQUAmax montuojami į SNIGO polietileno modulines talpyklas
- Garantuotas tvirtumas. Automatinis talpyklų formavimo metodas leidžia išvengti gamybos broko dėl žmogiškojo faktoriaus, o taip pat užtikrina pastovius gaminių gabaritus. SNIGO išlaiko dideles grunto bei gruntinio vandens apkrovas be jokių pastebimų deformacijų.
- Dizainas, įkvėptas gamtos. Snaigės forma, atsispindinti talpyklos konstrukcijoje, pasižymi ne tik ypatingu grakštumu, bet ir puikiu atsparumu išorinėms apkrovoms.
- Sandaru iki pat žemės paviršiaus. Tarpinės užtikrina patikimą sandarumą ir garantuoja, kad nei iš talpyklos į gruntą, nei iš išorės į talpyklą joks skystis neprasiskverbs.
- Teleskopinė šachta. Teleskopinė reguliuojamo aukščio šachta užtikrina, kad dangtis netapų kliūtimi pjaunant veją ar klojant kietą dangą. Integruotos lipynės užtikrina saugų patekimą į talpyklą.

Buitinių nuotekų valymo įrenginio veikimas
1. Pripildymas
Pradžioje nuotekos patenka į pirminio valymo kamerą (nusodintuvą), kurioje sulaikomi sėdantys teršalai. Visos atitekančios nuotekos kaupiamos nusodintuve iki aeravimo fazės pradžios.
2. Aeravimas
Per susisiekiantį vamzdį nuotekų porcija patenka į periodinio veikimo reaktorių. Reaktoriuje vyksta biologinis nuotekų valymas taip vadinamo “veikliojo dumblo” – mikroorganizmų dribsnių pagalba. Nuotekos yra nustatytais intervalais maišomos (denitrifikacija), aeruojamos ir maišomos (organinių teršalų skaidymas ir nitrifikacija). Kad periodinio veikimo reaktoriuje nesusidarytų veikliojo dumblo perteklius, nedidelis jo kiekis išsiurbiamas atgal į pirminio valymo kamerą. Nusodintuve susikaupęs dumblas utilizuojamas įrenginio aptarnavimo metu. Jeigu per artimiausias 6 valandas neatiteka naujų nuotekų, nuotekų valymo įrenginys automatiškai pereina į energijos taupymo režimą.

3. Nusodinimas
Baigus aeraciją, reaktoriuje prasideda dviejų valandų ramybės fazė. Veiklusis dumblas nusėda ant dugno, o reaktoriaus viršuje lieka išvalytos nuotekos. Aeravimo metu dalis veikliojo dumblo prasiskverbia į švaraus vandens siurblį ir jame nusėda. Kad dumblas nepatektų į išvalytas nuotekas, įrenginys yra aprūpintas patentuota automatine išskalavimo sistema, kuri trimis trumpais impulsais išvalo siurblį.
4. Išleidimas
Išleidimo fazėje iš įrenginio išsiurbiamas išvalytas vanduo. Po to pradedamas naujas valymo ciklas.




BASIC 1-16 |
---|
Aptarnaujamų gyventojų skaičius |
1-16 |
Vidaus įrangos komplektas |
- Vienas siurblys (švaraus vandens išleidimui ir perteklinio dumblo grąžinimui); - Aeratorius; - AQUAswitch lygio daviklis; - aControl valdymo pultas; - Mėginių paėmimo indas. |
Tvirtinimas talpykloje |
Ant pertvarkos |
Ypatumai |
Paprastesnė konstrukcija (tik 2 elektrinės dalys) |

CLASSIC 1-16 |
---|
Aptarnaujamų gyventojų skaičius |
1-16 |
Vidaus įrangos komplektas |
- Švaraus vandens išleidimo siurblys; - Perteklinio dumblo grąžinimo siurblys; - Aeratorius; - AQUAswitch lygio daviklis; - aControl valdymo pultas; - Mėginių paėmimo indas. |
Tvirtinimas talpykloje |
Ant grandinių |
Ypatumai |
Galimybė naudoti naujose arba esamose talpyklose. Darbinio tūrio reguliavimas pagal pakabinimo aukštį. |

CLASSIC 17-50 |
---|
Aptarnaujamų gyventojų skaičius |
17-50 |
Vidaus įrangos komplektas |
- Švaraus vandens išleidimo siurblys; - Perteklinio dumblo grąžinimo siurblys; - Aeratorius; - AQUAswitch lygio daviklis; - aControl valdymo pultas; - Mėginių paėmimo indas. |
Tvirtinimas talpykloje |
Ant grandinių |
Ypatumai |
Galimybė naudoti naujose arba esamose talpyklose. Darbinio tūrio reguliavimas pagal pakabinimo aukštį. |
AQUAmax BASIC ir CLASSIC TECHNINIAI PARAMETRAI
Aptarnaujamų gyventojų skaičius | 4 | 6 | 8 | 12 | 16 |
---|---|---|---|---|---|
SNIGO talpyklos tūris (litrais) | 3200 | 4600 | 6600 | 9000 | 12000 |
Ilgis (mm) | 2400 | 2500 | 3500 | 4500 | 6000 |
Skersmuo (mm) | 1400 | 1700 | 1700 | 1700 | 1700 |
Svoris (kg) | 190 | 240 | 300 | 370 | 480 |
Aptarnavimo šachtos aukštis (mm) | 500-2500 (pasirinktinai) | ||||
Dangčio angos skersmuo (mm) | 600 |

AQUAmax talpyklos 20 – 50 gyventojų skaičiui
Aptarnaujamų gyventojų skaičius | 20 | 24 | 28 | 32 | 36 | 40 | 44 | 48 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Talpyklų kiekis, vnt. | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 1 | 3 |
SNIGO talpyklų tūris (litrais) | 10000 | 12000 | 12000 | 12000 | 12000 | 10000 | 12000 | |
+6600 | +6600 | +10000 | +12000 | +6600 | +10000 | 44000 | +8700 | |
+GB | +GB | +GB |
Išvalytų buitinių nuotekų rodikliai
Normatyvas | AQUAmax | |
---|---|---|
BDS(5) | 30 mg/l | 15 mg/l |
ChDS | 125 mg/l | 75 mg/l |
Skendinčios medžiagos | 35 mg/l | 25 mg/l |
Bendras N | 20 mg/l | 10 mg/l |
Fosforas | < 5 kb.m/d | < 5 kb.m/d |