AQUAmax – tai patikimi ir šiuolaikiški biologiniai ciklinio veikimo nuotekų valymo įrenginiai privatiems namams, maitinimo ir apgyvendinimoįstaigoms, namų kvartalams ir nedidelėms gyvenvietėms.
Tylus darbas. Nėra orapūtės ir kitų greitai dylančių bei triukšmingų dalių, montuojamų patalpose;
Gedimų prevencija. Įrenginio valdymo pultas iš karto praneša apie veikimo trikdžius. Laiku ėmusis priemonių, valymo įrenginys nepradės skleisti blogo kvapo. Apie įrenginio veikimo trikdžius praneša valdymo pultas, o ne sklindantis blogas kvapas;
Efektyvus išvalymas. Ciklinis veikimas garantuoja patikimą nuotekų išvalymą nepriklausomai nuo pritekėjimo netolygumo. Nuotekos yra apdorojamos porcijomis, o jų perteklius kaupiamas (pvz. atvykus svečiams);
Ekonomiškumas. Minimalios elektros energijos sąnaudos, kadangi įranga įsijunginėja tik trumpam laikui. Nesant nuotekų įsijungia ekonominis režimas;
Paprastas aptarnavimas. Visi agregatai yra vandens paviršiuje, todėl lengvai iškeliami iš talpos, nelipant į ją.
Nuotekų valymo įrenginiai AQUAmax – tai patikimi ir šiuolaikiški biologiniai ciklinio veikimo nuotekų valymo įrenginiai privatiems namams, maitinimo ir apgyvendinimoįstaigoms, namų kvartalams ir nedidelėms gyvenvietėms.
Tylus darbas. Nėra orapūtės ir kitų greitai dylančių bei triukšmingų dalių, montuojamų patalpose;
Gedimų prevencija. Įrenginio valdymo pultas iš karto praneša apie veikimo trikdžius. Laiku ėmusis priemonių, valymo įrenginys nepradės skleisti blogo kvapo. Apie įrenginio veikimo trikdžius praneša valdymo pultas, o ne sklindantis blogas kvapas;
Efektyvus išvalymas. Ciklinis veikimas garantuoja patikimą nuotekų išvalymą nepriklausomai nuo pritekėjimo netolygumo. Nuotekos yra apdorojamos porcijomis, o jų perteklius kaupiamas (pvz. atvykus svečiams);
Ekonomiškumas. Minimalios elektros energijos sąnaudos, kadangi įranga įsijunginėja tik trumpam laikui. Nesant nuotekų įsijungia ekonominis režimas;
Paprastas aptarnavimas. Visi agregatai yra vandens paviršiuje, todėl lengvai iškeliami iš talpos, nelipant į ją.
Mūsų gaminamos SPIRO nuotekų siurblines yra skirtos lietaus ir buitinių nuotekų perpumpavimui. Jos gali būti naudojamos slėginėse nuotekų sistemose ir kaip nuotekų surinktuvai beslėgiuose nuotakynuose. Siurblinės gali būti montuojamos po važiuojamąja kelio danga, o taip pat apželdintoje vietoje be betonavimo.
Siurblinės yra skirtos vienam arba dviem siurbliams.
Korpusas
Siurblinės korpusas yra gaminamas didelio atsparumo dvisienio profilio polietileno. Transportavimo ąsos leidžia siurblinę patogiai pakrauti ir transportuoti.
Siurblinės korpuso vidinis skersmuo: nuo 1200 iki 2200 mm.
Aukštis: iki 8 metrų.
Siurbliai
Siurblio tipas parenkamas priklausomai nuo nuotekų pobūdžio, kiekio ir perpumpavimo nuotolio bei aukščio. Pritaikant siurblinę reikiamam kėlimo našumui, galimas platus siurblių tipų pasirinkimas: siurbliai su smulkintuvu, su vienkanale sparnuote arba su sūkurine sparnuote.
Siurblinės sudėtinės dalys:
Kopėčios (nerūdijantis plienas)
Aptarnavimo aikštelė (nerūdijantis plienas, stikloplastis)
Dangtis (PE arba kalusis ketus)
Slėginis vamzdynas (pasirinktinai: nerūdijantis plienas / PE / PVC)
Peilinė sklendė (kalusis ketus)
Atbullinis vožtuvas (kalusis ketus)
Kreipiančiosios (nerūdijantis plienas)
Nešmenų krepšys (nerūdijantis plienas)
Siurblių ir krepšio grandinės (nerūdijantis plienas)
Biologinis vandens regeneravimo įrenginys Bio-oximat išvalo ir leidžia grąžinti į plovimo procesą 80-90% panaudoto vandens. Taip pat taupoma iki 50% plovimo priemonių dėl mažesnio poreikio jų dozavimui.
Optimalus vandens išvalymo rezultatas pasiekiamas fizinių, mechaninių ir biocheminių valymo procesų dėka.
Ką daryti, jeigu netoliese nėra tinkamo upelio, ar bent griovio išvalytų nuotekų ar lietaus vandens išleidimui? Šios problemos sprendimas – infiltracijos tunelis. Sistema išlaiko apkrovas iki 3,5 t/m², todėl juos galima montuoti po lengvųjų automobilių aištelėmis ar keliais.
Kompaktiškas ir nebrangus sprendimas;
Sistemos eksploatacijai nereikalinga elektros energija.
Jau kelis dešimtmečius UAB ENEKA tiekia filtravimo sistemas, taikomas naftos perdirbime ir chemijos pramonėje, aviacijoje, energetikoje ir kt. pramonės šakose. Mūsų tiekimo programoje yra kietų teršalų atskyrimo filtrai, koalescenciniai filtrai-vandens separatoriai, filtrai-monitoriai, absorbciniai filtrai, pagrinde naudojami vandens ir kietų teršalų atskyrimui iš angliavandenilių bei kitų skysčių.
Filtrai
Filtras – tai įrenginys, skirtas kietų teršalų pašalinimui iš skysčių ar dujų, praleidžiant valomo produkto srautą per filtavimo medžiagą, kuri sulaiko teršalus. Naftos produktų filtravimo technologijos paprastai naudojamos pašalinti technologiniuose procesuose aptinkamus teršalus, vamzdynų nuosėdas, o taip pat ir transportavimo metu atsirandančius teršalus, tuo pagerinant kuro išvaizdą ir kokybines charakteristikas. Du svarbiausi faktoriai, siekiant parinkti filtro tipą, yra atskirtinų kietų teršalų koncentracija bei reikiamas filtravimo laipsnis.
Į mūsų tiekimo programą taip pat įeina pagal API/EI specifikacijas aprobuoti filtrai, naudojami /aviacinio reaktyvinio kuro perpylimo sistemose. Mūsų aukšto efektyvumo filtrų konstrukcija pilnai atitinka griežtus pramoninių filtrų rinkos klientų reikalavimus.
Angliavandenilių technologinių srautų valymui mes galime pasiūlyti platų filtrų elementų asortimentą. Dažniausiai naudojami nominalaus filtravimo elementai, kurių filtravimo laipsnis nuo 0,5 μm. Visi mūsų naudojami filtravimo elementai dėl vienodų matmenų yra tarpusavyje pakeičiami (tas liečia paviršinius ir giluminio filtravimo elementus).
Filtravimo elementų tipai:
• klostytos medžiagos elementai,
• bekarkasiniai elementai,
• giluminio filtravimo elementai,
• tinkleliniai plaunami elementai ir t.t.
Dviejų pakopų koalescenciniai filtrai-vandens separatoriai yra efektyvūs įrenginiai kietų teršalų ir vandens atskyrimui iš naftos produktų. Mūsų tiekiami koalescenciniai separatoriai atitinka šiandieninius pramonės standartus bei individualius klientų (naftos perdirbimo, energetikos, aviacijos srityse) poreikius naftos produktų išvalymo laipsniui.
Koalescencinio separatoriaus korpuse yra sumontuoti dviejų rūšių keičiami elementai: koalescenciniai (pirma valymo pakopa) ir separaciniai (antra valymo pakopa). Priklausomai nuo pritaikymo gali būti naudojami įvairių tipų koalescenciniai elementai, kurių filtravimo laipsnis nuo 1 iki 40 mikronų.
Separacinių elementų veikimas pagrįstas hidrofobiniu barjeru, kuris praleidžia tik naftos produktus ir sulaiko vandens daleles. Tiek tefloniniai, tiek sintetiniai separaciniai elementai gali būti valomi ir naudojami pakartotinai.
Valomas produktas slėgine linija patenka į filtro korpusą per įėjimo kamerą ir praeina per daugiasluoksnius koalescencinius elementus iš vidaus į išorę. Vidinis filtravimo medžiagos sluoksnis sulaiko kietų teršalus, tuo tarpu išorinis sluoksnis smulkias vandens daleles apjungia į didesnius lašus. Sustambinti vandens lašai dėl gravitacijos krinta į vandens kaupimo talpą, esančią filtro korpuso apačioje. Toliau naftos produktas praeina antros pakopos – separacinius elementus, kurie atskiria likusias vandens daleles ir praleidžia tik švarų kurą be vandens priemaišų.
Įrenginiuose nėra jokų mechaniškai judančių dalių. Priklausomai nuo technologinio proceso reikalavimų galimas platus koalescencinių ir separacinių elementų pasirinkimas.
Koalescencinių separatorių korpusai yra vertikalūs arba horizontalūs slėginiai indai. Koalescenciniai separatoriai gali būti aprūpinti papildomais matavimo ir kontrolės prietaisais (automatiniais nuorintuvais, diferenciniais manometrais, apsauginiais vožtuvais ir pan.), palengvinančiais įrenginių eksploataciją.
Mūsų tiekiami koalescenciniai separatoriai aviacinio/reaktyvinio kuro valymui yra išbandyti ir atestuoti pagal tarptautinę specifikaciją API/EI 1581 (naujausią 5-ą redakciją), kurios laikosi dauguma didžiųjų avialinijų.
Tam tikrose srityse, tokiose kaip reaktyvinio kuro pildymas aviacijoje, iškyla vandens užšalimo grėsmė lėktuvui pakilus į didelį aukštį. Siekiant išvengti vandens užšalimo, naudojami absorbciniai filtrai, užtikrinantys, kad iš kuro bus visiškai pašalintas visas vanduo, įskaitant ir chemiškai emulguotą jo dalį. Galima sakyti, kad šie absorbciniai filtrai atlieka vandens kiekio monitoringą kure, todėl jie yra vadinami „monitoriais”. Kai kuriais atvejais naftos produktuose gali būti didelis kiekis vandens, todėl didžioji jo dalis yra atskiama koalescenciniais separatoriais, o monitoriai tarnauja kaip galutinė išvalymo pakopa. Kuro monitoriai yra slėginės talpyklos, aprūpintos absorbciniais elementais, atliekančiais du darbus vienu metu – jie patikimai ir efektyviai sugeria vandenį bei šalina kietus teršalus. Produkto srautas tekant per elementą iš išorės į vidų, specialios medžiagos sluoksnis sulaiko vandenį. Absorbuojant vandenį medžiagos klostės plečiasi, tuo pačiu ribodamos kuro srautą per elementą. Kai pasiekiama maksimali elemento vandens sulaikymo talpa, produkto srautas visiškai užblokuojamas. Tai reiškia, jog elementai turi būti pakeičiami, užtikrinant filtruojamo produkto švarumą.
Molžemio filtrai ( angl. Clay treaters ) yra naudojami paviršinių aktyvių, dažančių ar priedų medžiagų šalinimui iš įvairių angliavandenilių. Šie nepageidaujami teršalai susidaro naftos perdirbimo ar transportavimo metu, pvz. tuo pačiu transportu pervežant skirtingus degalus. Dažnai molžemio filtrai naudojami prieš koalescencinius separatorius reaktyvinio kuro valymui, taip nuo užteršimo apsaugant koalescencinius elementus ir neleidžiant sumažėti vandens atskyrimo efektyvumui. Molžemio filtrai taip pat gali būti tirpių teršalų, tokių kaip: rūgštys, dervos, vaškai, asfaltenai, anglies junginiai ir koloidinės dalelės – pašalinimui iš tepimo, hidraulinės, izoliacinės ar transformatorinės alyvos. Molžemio elementai būna maišinio arba kanistrinio tipo. Kanistrinio tipo elementai pasižymi aukštesne darbine temperatūra.