Dideli nuotekų valymo įrenginiai


Dideli nuotekų valymo įrenginiai veikia SBR (Sekos Biologinių Reaktorių) principu 5 fazių ciklu.

Pirma fazė - nusodinimas, kaupimas ir dozavimas: nuotekos pirmiausiai patenka į nusodintuvą su grotomis, kur yra atskiriami stambūs nešmenys.
Po nusodintuvo nuotekos patenka į debito išlyginimo rezervuarą, kuriame yra kaupiamos tol, kol jos patenka į periodinio veikimo reaktorių. Nuotekos iš debito išlyginimo rezervuaro į periodinio veikimo reaktorių yra tiekiamos siurbliais ir nedidelėmis porcijomis, todėl aeracijos ciklo metu yra apdorojama tik tam tikra nuotekų porcija ir yra išvengiama papildomo nuotekų pritekėjimo į reakcijos kamerą.
Antra fazė - denitrifikacija: ciklo pradžioje periodinio veikimo reaktoriuje pusvalandžiui įsijungia maišyklė, taip yra suaktyvinami denitrifikacijos procesai. Po šios fazės yra padaroma 10 minučių pertrauka ir tik tada pradedama sekanti - trečioji fazė.
Trečia fazė - periodinė aeracija ir maišymas: šios fazės metu vyksta pagrindiniai biologinio nuotekų valymo procesai. Aeracija vyksta programoje numatytais intervalais su 10 minučių pertraukomis. Šios fazės trukmė - 6 valandos.
Ketvirta fazė - aktyvaus dumblo nusodinimas: trečiosios aeravimo ir maišymo fazės pabaigoje įrenginyje vyksta ketvirtoji - ramybės fazė. Šios fazės metu periodinio veikimo reaktoriuje esantis sumaišytas aktyvusis dumblas pamažu nusėda ir viršuje lieka skaidri valytų nuotekų porcija.
Penkta fazė - valytų nuotekų išleidimas: nusėdus aktyviajam dumblui, valytų nuotekų porcija tam tikrame aukštyje sumontuotu siurbliu yra išleidžiama į valytų nuotekų tinklus.

Perteklinis dumblas.

Periodinio veikimo reaktoriuje neišvengiamai atsiranda aktyvaus dumblo perteklius, kuris nedidelėmis porcijomis siurbliu yra grąžinamas į nusodintuvą arba į atskirą dumblo tankintuvą, kur yra kaupiamas iki įrenginio aptarnavimo. Aktyvus perteklinis dumblas yra utilizuojamas įrenginio aptarnavimo metu kartu su pirminiu dumblu.


Užsisakykite naujienas

PREKINIAI ŽENKLAI