Maži nuotekų valymo įrenginiai apdoroja labai netolygų nuotekų srautą: ryte ir vakare srautas padidėja, o dieną ir naktį sumažėja. Dauguma rinkoje esančių nuotekų valymo įrenginių dirba vienu pastoviu režimu, toks įrenginys neįvertina koks nuotekų srautas atiteka. Kodėl tai svarbu?.
FAQ Category: APIE VEIKIMO PRINCIPĄ
Visi rinkoje esantys valymo įrenginiai turi būti išbandyti pagal Europos standarto EN12466 reikalavimus, ir pasiekti LR Nuotekų tvarkymo reglamente nurodytas užterštumo normas. Tik nuolatinio veikimo įrenginiuose, esant didesniam srautui pvz.: atvykus svečiams, kažkuriuo momentu į aplinką gali ištekėti nevalytos.
AQUAmax užtikrina išvalymo kokybę, nenaudojant jokios bioįkrovos. Bioįkrova dažniausiai reikalinga konkuruojančiuose pastovaus režimo valymo įrenginiuose. Dėl bioįkrovos valymo įrenginių aptarnavimas sudėtingėja, pvz. netikėtai sutrikus nuotekų valymo procesui, ji užsikemša. Taip atsitikus, bioįkrovą tenka iškelti iš talpyklos ir ją išplauti..
Valymo įrenginių veikimo kontrolei atliekami išvalyto vandens laboratoriniai tyrimai. Įprastiniu atveju, mėginių paėmimui montuojama nedidelis šulinėlis, esantis už valymo įrenginio. Tuo tarpu AQUAmax įrenginyje mėginių indas yra toje pačioje talpykloje ir yra patogiai pasiekiamas per talpyklos liuką.
Praktiškai visi gamintojai savo reklamose naudoja teiginius 'mažos elektros sąnaudos', 'ekonomiškas'. Skirtumas yra toks, kad dažniausiai valymo įrenginiai veikia pastoviu režimu ir nevertina kintančio nuotekų pritekėjimo. Netgi jums išvykus ilgesniam laikui, nuotekų nesusidaro, bet valymo įrenginys vis tiek jis.